O nás

Historie firmy Korek Jelínek: Od dodávek korku v roce 1855 k mezinárodním úspěchům v Kanadě a USA

Korek Jelínek, známá rodinná firma, se může pyšnit bohatou historií, která sahá až do roku 1855, kdy Jindřich Jelínek začal jako první dodávat korek do Čech. Během následujících téměř 100 let firma Korek Jelínek zásobovala Střední a Východní Evropu tímto přírodním produktem. Nicméně v roce 1948 došlo k znárodnění, což přimělo rodinu Jelínkovu uprchnout do Kanady. Tam se Jindřich Jelínek senior opět postavil na nohy a znovu vybudoval svůj podnik. Díky svému českému know-how si firma Korek Jelínek získala uznání na mezinárodním trhu a začala slavit úspěchy v Kanadě a USA.

Dnešním prezidentem rodinné společnosti Jelinek Cork Group je Ing. Henry Jelinek junior, který s radostí přivítal návrat firmy Korek Jelínek do České republiky v roce 1997. Během posledních let se Korek Jelínek úspěšně etablovala na našem trhu jako jediná firma specializující se výhradně na korek a nabízející komplexní sortiment výrobků. Díky tomu si získala značný tržní podíl nejen v České republice, ale také v dalších evropských zemích. Korek Jelínek je dnes považován za jednoho z hlavních dodavatelů v oblasti korku a spolu se svými portugalskými partnery plánuje i nadále expandovat.

Budoucnost

Budoucnost firmy Korek Jelínek je silně spojená s vědomím o jedinečnosti a omezené dostupnosti korku. Společnost si je plně vědoma významu správné péče, respektu a porozumění vůči korkovému dubu, který je zdrojem korku. Pokud se s ním bude zacházet s ohledem na udržitelnost, bude korek provždy obnovitelným zdrojem. Korek Jelínek aktivně podporuje ochranu a obnovování korkových sadů, zatímco reaguje na rostoucí potřeby moderního trhu s korkem.

Firma Jelinek Cork Group je tedy svědkem dlouhé historie a úspěchů v oblasti korku. Její budoucnost spočívá ve strategickém plánování a udržitelném rozvoji tohoto cenného materiálu.

Svou odborností a dlouholetými zkušenostmi Korek Jelínek zaujímá silnou pozici na trhu s korkem. Výhodou firmy je komplexní sortiment korkových výrobků, který zahrnuje například korkové podlahy, obklady, izolace, zátky a uzávěry a další produkty. Korek Jelínek je synonymem pro kvalitu, spolehlivost a inovaci.

Vzhledem k rostoucímu povědomí o udržitelnosti a přírodních materiálech se očekává, že poptávka po korku bude i nadále růst. Korek Jelínek je připravena na tyto výzvy a zamýšlí expandovat do nových trhů a posílit svou pozici jako přední dodavatel korkových výrobků.

Firma Korek Jelínek si ponechává své kořeny a tradice, zároveň však směřuje svůj pohled dopředu, do budoucnosti. S důrazem na kvalitu, udržitelnost a inovace se Korek Jelínek chystá pokračovat ve svém úspěšném příběhu jako globální lídr v oblasti korku.

Historie firmy Korek Jelínek

Původní sídlo firmy Korek Jelínek v Praze Šárce. Na dobové fotografii uprostřed zakladatel firmy Jindřich Jelínek.